III WOJEWÓDZKI KONKURS MULTIMEDIALNY „KREOWANIE KULTURY PRZEZ MEDIA”

ZNAMY FINALISTÓW

Znamy finalistów konkursu wojewódzkiego „Kreowanie kultury przez media” – uczniów szkół średnich, którzy stworzyli filmy przedstawiające różnego rodzaju motywy kulturowe w mediach. Wybranych 7 zespołów wraz z opiekunami zaprosimy w styczniu na galę finałową, która odbędzie się w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie. Na twórców najlepszych spotów czekają atrakcyjne nagrody.

Zadanie konkursowe było złożone – wymagało od uczestników analizy pod kątem zastosowania w przekazie medialnym motywów kulturowych. W tegorocznym konkursie uczniowie kręcili filmy o tematyce: „Moda kreowana przez media”.

Moda oznacza potrzebę naśladowania innych. Najdobitniej kojarzy się z ubiorem i potrzebą posiadania ubrań, które w danym czasie uznawane są za stylowe. Moda ma jednak szersze znaczenie, bowiem może przejawiać się w różnych dziedzinach życia społecznego. Kreowanie mody odbywa się często za pomocą mediów, zarówno tych tradycyjnych jak radio, prasa czy telewizja, ale również poprzez różnego rodzaju portale społecznościowe czy blogi. Media kreują modę na różne aktywności, co zostało przedstawione w finałowych filmach konkursowych.

Nasi finaliści to znakomicie utalentowani, kreatywni, otwarci, pełni  pasji i różnorodnych   zainteresowań młodzi ludzie. Filmy dowodzą, iż śmiało i otwarcie wyrażają swoje oceny  i  poglądy,  ale także są  krytyczni oraz  refleksyjni.

W wyniku obrad Jury wybrano finalistów konkursu:

1. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, uczestnik: Agata Jeżewska, Oliwia Gliniecka; opiekun: Ustowska Anna
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, uczestnik: Dawid Kózka, Aleksander Kawiak; opiekun: Rogiński Albert
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku, uczestnik: Małgorzata Flisikowska, Wiktoria Kotłowska, opiekun: Maurycy Miedziewski
  4. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, uczestnik: Damian Petta, Bartłomiej Mielewczyk; opiekun: Ustowska Anna
  5. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku, uczestnik: Martyna Bejer, Stanisław Różycki; opiekun: Bartosz Żukowski, Anna Nowak-Sokół
  6. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, uczestnik: Julia Czaja, Joanna Czapp; opiekun: Iwona Cyrocka
  7. Powiatowy Zespół Szkół w Redzie, uczestnik: Igor Białk, Jakub Adamczyk

O tym, kto zdobędzie główną nagrodę finaliści dowiedzą się podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród 8 stycznia 2020 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie.

Przy ocenie prac Jury oceniało: zgodność filmu  z  celem  i  tematem  Konkursu, wartość merytoryczną filmu, jasną i logiczną strukturę filmu, pomysłowość, technikę, oryginalność, wrażenia artystyczne. Brano również pod uwagę potencjał i pomysłowość scenariusza filmu.

Doceniamy ogromne zaangażowanie wszystkich twórców filmów oraz pracę włożoną ich w przygotowanie. Finalistom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy Konkursu