Spotkanie Rady Dyrektorów Szkół Branżowych przy Pomorskim Kuratorze Oświaty

7 marca 2023 odbyło się w naszej szkole Spotkanie Rady Dyrektorów Szkół Branżowych przy Pomorskim Kuratorze Oświaty, której członkiem jest także p. Dyrektor Dorota Nowicka-Klimowicz.. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Pomorskiego Kuratora Oświaty
w Gdańsku. Była to niepowtarzalna okazja do zapoznania z ofertą szkoły przybyłych dyrektorów, wizytatorów, przedstawicieli Powiatu Wejherowskiego oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku p. Małgorzatą Bielang.

W drugiej części spotkania p. Ireneusz Kalinowski nauczyciel strzelectwa, wychowania fizycznego i edukacji wojskowej poprowadził szkolenie za zakresu – Praktycznych aspektów realizacji nauki strzelania w ramach EdB na przykładzie strzelnicy PZS w Redzie. Omówił rodzaje broni, rodzaje strzelnic, które można wykorzystać do zajęć edukacji dla bezpieczeństwa.

Po szkoleniu odbyła się prezentacja elementów kształcenia zawodowego w pracowniach zawodowych PZS Reda . Pani Agata Wilk wraz z klasą 4dtp (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) poprowadziła zajęcia z druku 3D w druku cyfrowego. Tematem zajęć było „Modelowanie obiektu pod druk 3D- PUCHAR”. Pani A.Wilk nauczyciel grafiki komputerowej zaprezentowała i omówiła praktyczne aspekty zastosowania drukarek 3D. Proces powstawania wydruków od modelu po gotowy wyrób, oraz technologiczne rozwiązania zastosowane w pracowni. Zajęcia z druku 3D dają uczniom możliwość skorzystania z instruktażu osoby prowadzącej, bądź konfrontowania własnych pomysłów z umiejętnościami i samodzielną realizację tematu. Jako osoba prowadząca p. Agata Wilk wspiera własne inwencje uczniów. Ważnym elementem zajęć jest ćwiczenie myślenia projektowego.

Następnie odbyła się prezentacja pracowni architektury krajobrazu .Pani Zuzanna Lach nauczyciel architektury krajobrazu zaprezentowała zajęcia nt: „Zbiorniki wodne
sztuczne wykonane z materiałów powłokowych”. Podczas zajęć p. Lach omówiła etapy projektowania zbiorników wodnych od szkiców, rysunku technicznego poprzez projekt 3D w Sketchaupie, aż do prototypu gotowego wyrobu wykonanego w gipsie.

Kolejną pracownię technika reklamy zaprezentował p. Gabreiel Wołosewicz. Przeprowadził zajęcia nt.: „Unikatowa propozycja sprzedaży”. P. Wołosewicz wykorzystał pracownię fokusową do badania focusowego na temat: „Wpływ kraju pochodzenia produktu na decyzje zakupowe konsumentów na runku żywności”. Nauczyciel omówił modele zachowań konsumentów oraz rodzaje apeli reklamowych.

Na koniec odbyła się prezentacja pracowni technika realizacji nagłośnień. Pan Paweł Zajkowski nauczyciel technika realizacji nagłośnień. Nauczyciel poprowadził zajęcia nt. Prezentacja nagrania słuchowiska na podstawie filmu anonimowanego. Podczas prezentacji omówił kolejne etapy powstawania słuchowiska oraz elementy wyposażenia pracowni nagrań i nagłośnień.

Podsumowaniem spotkania była prezentacja p. dyrektor Doroty Nowickiej –Klimowicz nt. Branża kreatywna w kształceniu zawodowym na przykładzie doświadczeń PZS w Redzie .