„Dzień Otwarty” w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie

W ramach przygotowanej na ten rok akcji rekrutacyjnej nasza szkoła w dniu 18 maja 2018 r.   gościła w murach szkoły gimnazjalistów wraz z opiekunami. Organizowanie „Dnia Otwartego” dla wszystkich gimnazjalistów III klas stało się tradycją, a co roku wielu gimnazjalistów przyjmuje zaproszenie, by odwiedzić mury szkoły. Tegoroczna edycja „Dnia Otwartego” zaprezentowała młodym ludziom bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2018/2019. Przygotowano dużo ciekawych atrakcji, quizów, konkursów i przewidziano upominki dla gości. Podczas „Dnia Otwartego” zaprezentowano prowadzoną działalność edukacyjną, bazę dydaktyczną oraz liczne atuty poszczególnych kierunków kształcenia. Był także okazją do przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych.

Gimnazjaliści podczas spaceru po szkole odwiedzili stanowiska zawodowe, znajdujące się w salach lekcyjnych, przygotowane przez uczniów Technikum. Ciekawym aspektem stanowiska zawodowego była fotografia produktów reklamowych i fotografia postaci  wykonana przez przyszłych reklamowców, czy też możliwość wzięcia udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Gimnazjaliści mogli uczestniczyć w odprawie podróżnych na terminalu lotniczym, czy też zapoznać się funkcjonowanie operacyjnych służb lotniska. Na stanowisku zawodowym technika grafiki – klasa e – sportowa, uczniowie mogli dokonać różnego rodzaju przeróbek graficznych, zaprojektować ulotkę, czy też dla siebie wizytówkę. Na stanowisku zawodowym z zakresu architektury krajobrazu, gimnazjaliści mogli wykonać dekorację florystyczną i dowiedzieć się o nowych trendach w projektowaniu ogrodów i parków. Mnóstwo niespodzianek  dla gimnazjalistów czekało także na stanowisku technika geodety oraz realizatora dźwięku. W sali języków obcych gimnazjaliści uczestniczyli w konkursie językowym; ponadto każdy z gimnazjalistów  mógł dokonać degustacji różnego rodzaju herbat rosyjskich przy dobrej literaturze rosyjskiej. Gimnazjaliści mogli zobaczyć, jak czynnie uczniowie klas mundurowych: wojskowych i policyjnych odbywają zajęcia na poligonach, uczestniczą w zajęciach sprawnościowych, musztrze, zajęciach na strzelnicy i wielu innych. Nie zabrakło także pokazów technik sztuki samoobrony, takich jak te, które zgłębiają uczniowie w klasach o profilu policyjnym. Duże wrażenie na gimnazjalistach zrobił pokaz w wykonaniu szkolnej grupy ratowniczej prężnie działającej w szkole.

Zadowoleni gimnazjaliści długo rozmawiali z uczniami szkoły, którzy zachęcali ich do podjęcia nauki w tak nowoczesnej szkole. Na zakończenie uczniowie przypomnieli młodszemu pokoleniu o realizowaniu swoich pasji, o łączeniu nauki z dodatkowymi zajęciami związanymi z funkcjonowaniem służb mundurowych, czy w dodatkowych zajęciach zawodowych w naszej szkole.