Konkurs „Mity to moja pasja” dla uczniów klas I

11 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs „Mity to moja pasja”, w którym uczestniczyli uczniowie klas I.

Konkurs przebiegał w dwóch częściach:

• I część miała charakter erudycyjny – wybrane spośród klas zespoły odpowiadały na pytania dotyczące mitów.  W tej części zwyciężyły dwie klasy: klasa I BT i I BLO.
  • Druga część miała charakter artystyczny – był to pokaz przygotowanych zadań.

Każda klasa przedstawiła:

• nazwę swej grupy o rodowodzie mitologicznym i jej krótkie dowcipne wyjaśnienie,
  • okrzyk zagrzewający do rywalizacji, powiązany z nazwą klasy.
  • rap lub inną forma muzyczną o treści mitologicznej,
  • reklamę produktu związanego z tematyką mitologiczną,
  • a największą atrakcją okazał się pokaz mody wraz z komentarzem: modelki i modele wcielali się w postacie mitologiczne, prezentowali strój na różne okazje, a kolekcje na ogół były dowcipnie komentowane przez projektanta mody, czyli wybraną osobę.

Jury w składzie: Pani wicedyrektor Ewa Macek, Pani Sylwia Ronowicz i Pan Krystian Stańczyk  oraz uczennice klasy IV AT Dominika Mazurek i Oliwia Działowska z II BT wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii, co na pewno nie było łatwym zadaniem, ale  bez wahania uznało  zwycięstwo klasy I BLO. Warto podkreślić, że klasy przygotowały swoje zadania na bardzo wysokim poziomie, że każda z klas zaprezentowała się interesująco, a wiele osób zwróciło uwagę jako osobowości artystyczne.

Gratulacje oraz podziękowanie dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie do konkursu i udział w nim.

Danuta Paupa