Lira Szekspira czyli ciąg dalszy…

Z ogromną radością informujemy, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w najnowszym projekcie Teatru Szekspirowskiego „Lira Szekspira czyli ciąg dalszy”. W ramach projektu najpierw przyjadą do naszej szkoły fascynujące osoby łącznie 4 razy z warsztatami pisarskimi (prowadzi Daniel Odija), zajęciami o różnicach w tłumaczeniach Szekspira na j. polski (prowadzi prof. Ewa Nawrocka) i o przepisywaniu poezji na język prozatorski (prowadzi Michał Pruszak). Uczniowie po cyklu warsztatów, przez wakacje, napiszą prace konkursowe, które następnie ocenia grono jurorów złożone z osób prowadzących zajęcia. Zwycięskie prace otrzymają nagrody rzeczowe, a ponadto zostaną odczytane przez zawodowych aktorów w Redzie, podczas finałowych spotkań literackich. Tematem prac konkursowych jest ciąg dalszy losów postaci z wybranej sztuki Szekspira. Czyli, co ma miejsce po tym, jak oryginalna historia się kończy.

P.S. Oficjalna strona Liry Szekspira: https://teatrszekspirowski.pl/aktualnosci/lira-szekspira-czyli-ciag-dalszy/

Jowita Ogoenwema

Iwona Hoppe-Darznik