Młodzi geodeci w Starostwie Powiatowym w Wejherowie

14 stycznia 2018 r. geodeci z klasy 2aT odwiedzili Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Wejherowie. Uczniowie dzięki uprzejmości kierownikowi Ośrodka – Pani Joanny Charytanowicz dowiedzieli się jak funkcjonuje Wydział Geodezji. Młodzi adepci tego zawodu poznali całą procedurę obiegu dokumentacji, począwszy od zgłoszenia pracy, kontroli, uzupełnienia mapy zasadniczej i finalnie zajęcia przypisanego miejsca w archiwum.

Następnie odbyły się zajęcia prowadzone przez dystrybutora sprzętu geodezyjnego firmę TPI. Podczas wykładów zostały poruszone zagadnienia najnowocześniejszych rozwiązań pomiarowych – inwentaryzacja wykonywana skanerami laserowymi oraz dronami. Uczniowie zapoznali się z obsługą najnowszych tachimetrów oraz odbiorników GPS.

Sebastian Szmidtka