Obóz naukowy dla laureatów konkursu Razem do zawodu

Uczniowie naszego technikum o profilu Technik Eksploatacji Portów i Terminali uczestniczyli w obozie naukowym w Wólce Milanowskiej w górach Świętokrzyskich. Obóz został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach programu ,,Razem do Zawodu”.

Celem wyjazdu było zwiększenie motywacji uczniów do podnoszenia wiedzy i umiejętności społecznych oraz rozwijanie zawodowych pasji, postaw przedsiębiorczych -kreowanie młodych liderów. Uczestnicy poszerzyli umiejętności w rozwiązywaniu problemów związanych z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej.

Starachowice urzekły naszą młodzież historią pięknego miasta słynącego z przemysłu motoryzacyjnego, gdzie w XX wieku produkowano polską ciężarówkę marki Star. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum”,  dowiedzieli się jak działał „Wielki Piec”, przyjrzeli się taśmie produkcyjnej oraz odwiedzili skansen zabytkowych pojazdów marki Star.

Atrakcji było naprawdę dużo. Był to tydzień niezwykle intensywny, pełen spotkań integracyjnych, wspólnych zabaw i wycieczek.