Rosyjskie kino i rosyjska kuchnia

Rosyjskie kino i herbata z samowaru z konfiturą oraz dla każdego coś na ząb z rosyjskich przekąsek… Czyż nie jest to wspaniała perspektywa?! Otóż, licealiści z klas II abc LO mieli okazję się o tym przekonać. 22 stycznia wraz  z p. nauczycielką wybrali się oni do Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury przy ul. Długiej w Gdańsku na projekcję filmu w języku rosyjskim (z polskimi napisami) pt.: „Bez granic”. Goście spotkali się z miłym przyjęciem, a film okazał się strzałem w dziesiątkę. Zagwarantował widzom 90 min. dobrej zabawy połączonej z nauką języka rosyjskiego, ale też skłonił do refleksji o tym, co w życiu najważniejsze i o tym, co nie jest aż tak ważne… Tak, tak, film był o miłości, zatem, nic dziwnego, że wszystkich zainteresował. Po filmie, w wyśmienitych nastrojach i pełni wrażeń uczniowie wraz z p. nauczycielką udali się do pobliskiej restauracji „Kuchnia rosyjska”, gdzie przy muzyce i herbacie z konfiturą czas miło upływał na rozmowie o filmie, Moskwie, rosyjskich zwyczajach i życiu w ogóle. Każdy z uczestników spotkania miał okazję popróbować specjałów tradycyjnej rosyjskiej kuchni. Powodzeniem cieszyły się bliny z miodem, pielmieni z baraniną i rosyjskie syrniczki. Czegoż chcieć więcej w mroźny styczniowy poranek… Wszyscy uczniowie z p. nauczycielką na czele zgodnie zaliczyli wyjście do wyjątkowo udanych.