Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny ogłoszony przez Samorząd Uczniowski pt „Słoneczniki”

30 marca świętowaliśmy urodziny Vincenta van Gogha. Z tej okazji Samorząd Szkolny zaprosił wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie „Słoneczniki”.

Motyw słoneczników znalazł się na dwóch seriach obrazów van Gogha. Cztery pierwsze określane jako „ścięte” powstały podczas jego pobytu w Paryżu w sierpniu i wrześniu 1887 roku. Siedem kolejnych „Słoneczników”, „w wazonach” Van Gogh namalował w Arles. To seria obrazów, z którą kojarzy Van Gogha chyba każdy, kto kiedykolwiek słyszał nazwisko tego artysty. Powstała w sierpniu 1888 roku. Van Gogh pracował nad obrazami z zapałem i od razu zaplanował, że będą eksponowane, niczym gotyckie witraże, na ścianach wspólnej pracowni malarskiej, którą stworzą z przyjacielem, słynnym Paulem Gauguinem.

Dostaliśmy 6 prac konkursowych i z radością przedstawiamy nagrodzonych:

I miejsce – klasa I dt

II miejsce – klasa Ict

III miejsce- klasa IVat oraz I et

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Wyróżnione klasy otrzymają Dyplomy Malarzy Sztuki, bon na dzień bez pytania i podziękowania za udział w konkursie w dniu 13.04.2018 r.