ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

25 października 2021r. w murach naszej szkoły po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste „Ślubujemy !” Tradycji stało się zadość- uczniowie klas I mundurowych i branż kreatywnych zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie.

Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn narodowy, głos zabrała dyrektor pani Dorota Nowicka- Klimowicz oraz Starosta Powiatowy – Pani Gabriela Lisius.

Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli służb mundurowych , Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz Rodziców, którzy nie kryli wzruszenia, dumnie celebrując to wydarzenie z dziećmi. Podczas uroczystości podpisano porozumienie o współpracy z Komendą Policji w Wejherowie. Po oficjalnej części ślubowania czas przyszedł na występ szkolnego chóru Wilda oraz defiladę kadetów klas pierwszych mundurowych, która odbyła się na placu manewrowym.

Naszym uczniom klas pierwszych życzymy sukcesów, realizacji pasji, wieloletnich przyjaźni przesłaniem papieża Jana Pawła II do młodzieży ,,Wymagajcie od siebie nawet wtedy, gdy inni od was nie wymagają”.