Stoliczku nakryj się… Wyniki konkursu świątecznego

W redzkim Zespole Szkół odbyła się pierwsza edycja konkursu nakrywania stołów zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Celem konkursu była integracja środowisk klasowych oraz nabycie umiejętności nakrywania i dekorowania stołów. Zadaniem drużyn było przygotowanie oryginalnej aranżacji stołu z nakryciem do zaplanowanego menu świątecznego, który z powodzeniem mógłby stanąć w jednej z renomowanych restauracji.

W czwartkowym konkursie wzięło udział 9 duetów reprezentujących klasy licealne i technikalne szkoły. Tematem przewodnim Konkursu Nakrywania Stołów były zbliżające się Święta.

Poziom zaprezentowany przez uczestników konkursu był wysoki. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i estetyką. Niełatwo było wybrać najlepszy stół – tłumaczy Przewodnicząca Jury Pani Dorota Nowicka–Klimowicz.

Uczestnicy na przyozdobienie swojego stołu mieli nieco ponad półtorej godziny. Po upływie tego czasu rozpoczęła się ocena jurorów, którzy skrupulatnie oceniali każdy element stołu. Wygrał stół reprezentujący klasę 1 b technikum, drugie miejsce zajął stół przygotowany przez uczniów II c technikum, a trzecie miejsce otrzymali uczniowie reprezentujący klasę 1 a technikum. Wyróżnienie uzyskał stół przygotowany przez uczennice klasy II b technikum. Triumfatorzy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. W konkursie nie było jednak przegranych, bowiem każdy zespół został wyróżniony bonem dla klasy na jeden dzień bez pytania.

Dziękujemy młodzieży za udział w konkursie. Szczególne podziękowania dla wychowawców i gospodarzy klas, którzy zachęcili rówieśników do uczestnictwa w Konkursie.