Wybrać szkołę – którą, zawód – jaki?

Wybór szkoły średniej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu nastolatka. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie doskonale o tym wiedzą, dlatego przygotowali świetnie zorganizowane dni otwarte swojej szkoły. Wyznaczeni wcześniej  do oprowadzania po szkole uczniowie, stanęli na wysokości zadania, formując średnio piętnastoosobowe grupy, które wędrowały po szkole i odwiedzały sale, w których były przygotowane prezentacje profili.

W programie dnia swoją ofertę zaprezentowali nauczyciele oraz uczniowie liceum i technikum. Były to: pokazy klas liceum Służb Mundurowych, wystawy ukazujące zdobyte umiejętności uczniów, quizy oraz prezentacje i warsztaty przedstawiające bogatą ofertę zawodów: branży poligraficzno – reklamowej, architektury krajobrazu, geodezji i eksploatacji portów i terminali. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie obiektów Kompleksu Dydaktyczno- Mundurowego oraz profesjonalnych pracowni zawodowych.

Dzień Otwartych Drzwi Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, a przede wszystkim – do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, akceptacji i otwartości. Uśmiechy na twarzach uczniów świadczyły o tym, że Powiatowy Zespół Szkół w Redzie to szkoła przyjazna i nowoczesna – DOBRA SZKOŁA BLISKO  CIEBIE. Zapraszamy od  września do naszej szkolnej rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę.