EDUKACJA UCZNIÓW – ZDROWO JESZ – ZDROWO ŻYJESZ

W miniony czwartek uczniowie PZS REDA uczestniczyli w wykładzie poprowadzonym przez firmę Natural Fit Passion na temat zdrowego stylu życia w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Ideą wydarzenia zorganizowanego przez Samorząd Szkolny była prezentacja zdrowego modelu życia, na co składa się zbilansowane odżywianie, aktywność fizyczna, ekologia i relaksacja.
Podczas wykładu zostały poruszone przede wszystkim aspekty związane z problemami żywieniowymi prowadzącymi do nadwagi i otyłości. Podkreślono rolę przygotowanego w prawidłowy sposób posiłku, planu żywieniowego oraz przedstawiono młodzieży, co jeść przed i po treningu.  Zajęcia motywowały do regularnej aktywności fizycznej, kontroli masy ciała i wykorzystywania wskaźników mogących być sygnałem o nieprawidłowościach.

Podczas spotkania każdy z uczestników miał możliwość zadania pytania, a tym samym okazję do skonfrontowania swoich poglądów i wiedzy ze specjalistą dietetykiem.

Po wykładzie zaprezentowano uczniom różne formy ćwiczeń treningu funkcjonalnego.