I POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNO-HISTORYCZNY

Zapraszamy do wzięcia udziału w

I POWIATOWYM  KONKURSIE PLASTYCZNO-HISTORYCZNYM

“MAURYCY MOCHNACKI W SŁUŻBIE HISTORII”

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił, że rok 2023 jest Rokiem Maurycego Mochnackiego,

krytyka literackiego, historyka, teoretyka romantyzmu, uczestnika i kronikarza Powstania Listopadowego.

Konkurs zakłada wykonanie projektu okolicznościowej pocztówki z okazji rocznicy powstania listopadowego.

Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu wejherowskiego. Zadaniem uczniów jest przygotowanie pracy konkursowej wykonanej techniką: malarstwo na papierze, rysunek, collage.

Konkursowi przyświeca pogłębianie świadomości historycznej oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa.

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście lub przesłać w sztywnej kopercie do Sekretariatu Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie w terminie do dnia 04.12.2023r.