Lotniczy dzień dla uczniów technikum mundurowego w Simair Warszawa

W ramach współpracy Technikum im. Maurycego Mochnackiego z firmą SimAir Sp. z o.o. uczniowie technikum eksploatacji portów i terminali oraz technikum lotniskowych służb operacyjnych uczestniczyli w warsztatach lotniczych.

Warsztaty obejmowały część teoretyczną, na którą składał się wykład z zakresu ogólnej wiedzy lotniczej oraz ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem symulatorów lotu.  Przyszli specjaliści eksploatacji portów lotniczych spotkali się z pilotami liniowymi i instruktorami pilotażu, którzy opowiedzieli o tajnikach pracy za sterami. Stewardessy i stewardzi z wieloletnim stażem zapoznali uczniów z problematyką obsługi pasażerów podczas lotu, zasadami bezpieczeństwa na pokładzie, obowiązkami pracowników pokładowych Cabin Crew. Obok tematyki dotyczącej serwisu pokładowego zostały poruszone zagadnienia związane z procedurami awaryjnymi (sprzęt awaryjny, zasady dobrze przeprowadzonej ewakuacji, zachowanie personelu w sytuacji awaryjnej) oraz komunikacją wśród członków załogi, stanowiącą w sytuacji awaryjnej podstawę sprawnej ewakuacji (CRM – crew resource management; zarządzanie zasobami załogi: współpraca w załodze, komunikacja wśród personelu, czynnik ludzki w lotnictwie).

Dzięki warsztatom lotniczym uczniowie mieli okazję poszerzyć kompetencje zawodowe i pasje, poznać „od podszewki” tajniki zawodów lotniczych, które być może będą chcieli w przyszłości wykonywać. Kolejne spotkanie w ramach klas patronackich z firmą Simair już w styczniu.