W najnowszym numerze Expressu Powiatu Wejherowskiego gwe24.pl możecie przeczytać o przebiegu kampanii społecznej przeprowadzonej przez ambitną i kreatywną młodzież klasy reklamy, która mimo pandemii i nauczania zdalnego, z sukcesem poprowadziła kampanię w mediach społecznościowych na temat szkodliwości napojów energetycznych. Pod spodem treść artykułu:
„Młodzież na „energetykach”. Alarmujące dane.
Ocena częstości spożycia oraz stanu wiedzy na temat napojów energetyzujących wśród młodych ludzi stała się przedmiotem projektu „Młodzi w Akcji”. Projekt realizowany jest przez uczniów technikum reklamy Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie.
Przyszli reklamowcy zaprojektowali kampanię reklamową „Pozorna Energia”. Swoje działania przenieśli do sieci, gdzie prowadzą media społecznościowe obrazujące wpływ funkcjonowania energetyków na organizm ludzki.
– Napoje energetyczne są produktami ogólnodostępnymi na polskim rynku konsumenckim, a ich popularność wciąż rośnie wśród młodzieży i dzieci – wyjaśniają inicjatorzy projektu. – Tymczasem zawierają one substancje bioaktywne, takie jak kofeina i tauryna, które wprawdzie krótkofalowo poprawiają wydolność organizmu, ale ich częste spożywanie może wpływać negatywnie na stan funkcjonowania wszystkich układów ludzkiego organizmu.
Uczniowie, uczestniczący w projekcie, przeprowadzili badanie przy pomocy autorskiej ankiety, która została rozprowadzona drogą internetową. Łączna liczba respondentów wyniosła ponad pół tysiąca osób. Wyniki okazały się alarmujące: zdecydowana większość respondentów (aż 76%) przyznała się do regularnego spożywania napojów energetycznych, z czego ponad 1/5 nie zna skutków ich picia! Co zastanawiające, pomimo świadomości na temat negatywnego wpływu tych produktów respondenci zadeklarowali, że nie zrezygnują z ich spożycia. Najczęstszym powodem korzystania z napojów energetyzujących była chęć długotrwałej nauki, sytuacje stresowe oraz spożywanie ich w towarzystwie.
Badania, jak i kampania uczniów wykazały, iż istnieje potrzeba edukacji młodych ludzi odnośnie zagrożeń wynikających z częstego stosowania napojów energetyzujących. W kolejnym kroku uczniowie chcą podjąć próbę kampanii, której celem było by uświadomienie społeczeństwa na temat ogółu otaczających nas szkodliwych czynników, a co za tym idzie, ryzyku rozwinięcia wielu chorób w odległym czasie.
Zdaniem uczniów, w związku z występowaniem efektów ubocznych spożywania napojów energetycznych, należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem ostrzeżeń o niepożądanych efektach i podawania maksymalnej dziennej dopuszczalnej dawki. Opieka merytoryczna Iwona Ślepowrońska, Gabriel Wołosewicz.
Krzysztof Korbut „.
#gwe24 #pzsreda #expresspowiatuwejherowskiego #pozornaenergia #mlodziwakcji #ceo
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów