Obóz survivalowy klas II mundurowych Jura Krakowsko-Częstochowska 14-17 maja 2024

Przez cztery dni 96 kadetów naszej szkoły doskonaliło swoje umiejętności w Górach Gorzkowskich.

Dzień pierwszy upłynął na  zakwaterowaniu  w namiotach wojskowych, podziale  na plutony,zajęciach survivalowych  , paintballu i  ognisku.

Dzień drugi był to przemarsz lasem do ośrodka  wypoczynkowego, wspinaczka,musztra, nocka w  samodzielnie  zbudowanych  szałasach w lesie, zajęcia z samoobrony.

Dzień trzeci rozpoczął się od porannej zaprawy, kolejnym punktem były przeprawy wodne na kajakach, pontonach oraz przy użyciu  własnego ciała. Doskonaliliśmy umiejętności samoobrony  oraz strzelectwo.

Po kolacji przyszedł czas na relaks, tańce  i śpiew. W ruch poszła macarena, Belgijka i inne hity.Pogoda dopisała  a okoliczności przyrody dodawały  sił i motywowały do pracy.

Dzień czwarty: rozpoczął się dla naszych kadetów  dość wcześnie  bo ok.3:00 nocnym alarmem, 6:30 jak co dzień poranna zaprawa, zaś po śniadaniu  pętla taktyczna: bieg na 1 kilometr, koperta, granat, ewakuacja i transport poszkodowanego , strzelectwo,pokonywanie terenu poprzez czołganie się.Krótka przerwa ma obiad i gra terenowa.

To był także dzień pożegnania z instruktorami i Jurą Krakowsko – Częstochowską.

Nasi kadeci otrzymali pamiątkowe naszywki oraz certyfikaty.

Autor: Aneta Dziechciowska