Otrzymaliśmy certyfikat „SZKOŁA-AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO”

16 czerwca 2018 w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania programu EPAS. Naszą Szkołę reprezentowali koordynatorzy projektów europejskich – pani Ewa Macek i pan Gabriel Wołosewicz, którzy w imieniu Pani Dyrektor odebrali list gratulacyjny dla Szkoły i certyfikat „Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego”.

Program ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy oraz demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy Unii Europejskiej, lecz także umożliwia doświadczenie, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej. „Dla obecnego pokolenia nastolatków udział Polski w Unii Europejskiej i jej obecność w Parlamencie Europejskim to pewna oczywistość. Jednakże ta oczywistość często nie idzie w parze z wiedzą, bowiem nasz kraj stał się częścią Unii Europejskiej w 2004 roku, a  nasi uczniowie mieli wtedy zaledwie kilka lat – podkreślają szkolni koordynatorzy programu. Zdaniem nauczycieli – trzeba poszerzać wiedzę uczniów o Unii Europejskiej – dodali podczas uroczystości.