Powiatowa inauguracja roku szkolnego w PZS Reda

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było dla naszej szkoły szczególnie doniosłe, gdyż w tym dniu nastąpiło otwarcia nowego budynku szkoły z kompleksem 10 pracowni zawodowych na miarę XXI wieku. Budynek ten jest spełnieniem oczekiwań wielu osób. Jest nie tylko ukoronowaniem wielomiesięcznych wysiłków, ale przede wszystkim zwieńczeniem wspólnych marzeń o nowej szkole i nowej przyszłości dla Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. Uroczystość tą uświetnili swą obecnością znamienici goście, którzy wraz z uczniami i pracownikami szkoły mieli okazję zapoznać się z krótką historią rozbudowy szkoły. Po występach solistek szkolnych pod kierunkiem pani Joanny Klein – Szalkowskiej nastąpiło przecięcie wstęgi przed nowym budynkiem szkoły. Szczególnie doniosłym momentem uroczystości było poświęcenie szkoły i krzyży przez Arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia. Kolejne punkty programu, to m.in. obejrzenie filmu przygotowanego przez uczniów PZS Reda który powstał przed oddaniem budynku do użytku i prezentował oczekiwania uczniów wobec rozbudowy szkoły, pokaz umiejętności multimedialnych uczniów technikum grafiki i poligrafii cyfrowej pod kierunkiem Pani Klawikowskiej, a także koncert Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej „Riviera”. Po występie artystycznym nastąpiła prezentacja nowych pracowni zawodowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, w którym uczyć się będzie prawie 800 uczniów naszej szkoły.