„Razem na Święta” – włączyliśmy się w przedświąteczny wolontariat

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. (św. Jan Paweł II)

W tym roku Samorząd Szkolny przyłączył się do akcji „Razem na Święta”. Społeczność szkolna podjęła inicjatyw w ramach przedświątecznego wolontariatu:

• zebraliśmy dary dla schroniska dla zwierząt „Ciapkowo;
  • sprzedawaliśmy pierniki, a za pieniądze uzyskane ze sprzedaży zakupiliśmy artykuły szkolne, kredki, kolorowanki do Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Rumi.
  • prosiliśmy uczniów o przygotowanie na lekcjach wychowawczych lub przedmiotach artystycznych kartek świątecznych dla chorych, dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Przygotowane kartki przekazaliśmy pacjentom szpitala w Wejherowie;
  • zorganizowaliśmy świąteczną zbiórkę potrzebnych artykułów dla Domów Dziecka na terenie powiatu.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki pomocy społeczności szkolnej stały się on jeszcze piękniejsze i radośniejsze.

Bądźmy #RazemNaŚwięta!