Ślubowanie klas I mundurowych, podpisanie porozumienia z RCI Gdynia – 9.10.2024r.

Ślubowanie uczniów klas I mundurowych to szczególna ceremonia, która ma na celu podkreślenie zaangażowania młodzieży w naukę oraz zobowiązanie do przestrzegania zasad dyscypliny, honoru i odpowiedzialności. Uroczystość odbyła się w obecności przedstawicieli władz lokalnych, służb mundurowych współpracujących z PZS Reda, uczelni wyższych, a także rodziców uczniów, którzy tego dnia nie kryli swojego wzruszenia i dumy.

Jednym z punktów wydarzenia było podpisanie oficjalnego porozumienia między Regionalnym Centrum Informatyki w Gdyni a Powiatowym Zespołem Szkół w Redzie. Naszym wspólnym celem jest kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodego pokolenia, a także zdobywanie realnego doświadczenia wojskowego w nowoczesnych jednostkach działających w cyberprzestrzeni. Współpraca między RCI w Gdyni a PZS Reda ma tworzyć solidną platformę przygotowania młodzieży do pracy w specjalistycznych służbach mundurowych, których działanie jest niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w kraju i na świecie.