Szkolenie Rady Pedagogicznej z procedury „Niebieskiej Karty” i przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz przemocy rówieśniczej

20 lutego 2023r mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły asp. Daniela Zegzułę Koordynatora Wojewódzkiego Procedury „Niebieskie Karty”.

Pan aspirant  przeprowadził szkolenie dla grona pedagogicznego PZS w Redzie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz przemocy rówieśniczej. Omówione zostały zagrożenia dla osób małoletnich, występujące w środowisku domowym i szkolnym oraz sposoby przeciwdziałania tym zagrożeniom.
Następnie pan Policjant zwrócił uwagę  na rolę funkcjonariuszy Policji w przemocy domowej i rówieśniczej, a także działalność instytucji, podmiotów pomocowych, w tym fundacji, stowarzyszeń i innych organizacji non-profit.

Podczas szkolenia funkcjonariusz Policji rozdystrybuował ulotki, plakaty i materiały dydaktyczne, przeznaczone dla nauczycieli i uczniów, zawierające informacje na temat omawianych zagadnień.