Technikum w Redzie na drugim miejscu w powiecie!

Zdjęcie użytkownika PZS Reda.

Zdjęcie użytkownika PZS Reda.Już po raz dwudziesty został opublikowany ranking szkół średnich PERSPEKTYWY 2018. Jak co roku w czołówce RANKINGU TECHNIKÓW 2018 – POMORSKIE w klasyfikacji wojewódzkiej nie zabrakło szkół z powiatu wejherowskiego.
Na drugim miejscu wśród Zdjęcie użytkownika PZS Reda.wejherowskich placówek znalazło się Technikum PZS REDA.

Wziąwszy pod uwagę specyfikę nauczania w tego typu szkołach, docenienie osiągnięć technikum PZS REDA prowadzonego przez Powiat Wejherowski należy traktować jako pozytywny przejaw rozwoju szkoły.

Nasza placówka zajęła w rankingu wojewódzkim 23 miejsce, a w województwie tego typu szkół jest ponad 120.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi procentowe w Rankingu

Techników 2018: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 20%, matura – przedmioty dodatkowe 30%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Drodzy uczniowie, ten sukces, to zasługa zarówno Wasza, jak i Waszych Nauczycieli i Rodziców w zaangażowanie w osiągnięcie jak najlepszych wyników w nauce, sporcie, czy też nabycie nowych kompetencji. Grono Pedagogiczne pragnie wszystkim rodzicom serdecznie podziękować za działania na rzecz edukacji, pomoc i wspieranie działań szkoły.