Uczniowie Naszego Technikum jako jedyni z województwa pomorskiego w II etapie Olimpiady

Zakończył się I etap VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Do kolejnego etapu przeszło 314 uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów. Wśród laureatów, którzy przechodzą do drugiego etapu znaleźli się uczniowie: Dominika Mazurek , Wiktoria Stumska, Paulina Trzcińska i Patryk Plichta.

W pierwszym etapie Olimpiady uczniowie musieli wykazać się znajomością struktury szkolnictwa ponadgimnazjalnego i wyższego w Polsce, zasad zdobywania kwalifikacji i zawodów, podstawowych przepisów prawa pracy. Wśród uczestników sprawdzona został umiejętność szukania informacji edukacyjnych i zawodowych oraz podstawowa wiedza z zakresu poradnictwa zawodowego, np. czym są predyspozycje zawodowe, czy osobowość.

W drugim etapie Olimpiady uczniowie otrzymają trzy zadania, na rozwiązanie których będą mieli dwa tygodnie. Do finału zakwalifikuje się 16 uczniów.

Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia w II etapie Olimpiady!!!