Udział w III edycji Pomorskich Meczów Matematycznych

Już po raz trzeci Stowarzyszenie „bez rutyny” wraz z Wydziałem Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego organizuje Pomorskie Mecze Matematyczne. Są to jedyne w swoim rodzaju drużynowe konkursy matematyczne, przeprowadzane w formie meczu.  Każdy mecz wymaga od uczniów nie tylko wiedzy i umiejętności  matematycznych, ale także opracowania odpowiedniej strategii  i taktyki. Mecz to nie tylko rywalizacja, ale także fantastyczna okazja by nauczyć się czegoś nowego, by zdobyć doświadczenia w publicznych wystąpieniach oraz prezentowaniu własnych racji.

W dniu 27.11.2017 drużyna składająca się z 8 uczniów naszej szkoły udała się do Pucka, aby stoczyć pierwszy mecz matematyczny. Przeciwnik był godny, gdyż byli nim zawodnicy z Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku. Rywalizacja była zaciekła. Nasi zawodnicy niezwykle dzielnie odpierali „ataki” doświadczonych i zaprawionych w meczowych zmaganiach przeciwników.  Wprawdzie nasi przeciwnicy wygrali mecz, ale przewagą tylko jednego punktu. Mimo przegranej, wracaliśmy z tarczą.