Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie najlepsi uczniowie odebrali zasłużone laury. Były gratulacje i chwile wzruszenia

W piątek, 23 czerwca 2023 roku, swoje świadectwa szkolne odebrali uczniowie liceum i technikum. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała dyrektor placówki Dorota Nowicka – Klimowicz, która powitała wszystkich – uczniów, nauczycieli i gości. Dyrektor Szkoły podziękowała za pracę nauczycielom i wychowawcom, ale także rodzicom, którzy wspomagali nauczycieli w przekazywaniu wiedzy. Osiąganie wysokiej jakości pracy naszej placówki jest możliwe dzięki zespołowi ludzi, z którymi dane mi jest współpracować — mówi dyrektor Dorota Nowicka – Klimowicz. Gratulowała też młodzieży wyników oraz zachęcała, aby nadal rozwijali swoje pasje.

Uroczysty apel swoją obecnością uświetniła Starosta Powiatu Wejherowskiego dr Gabriela Lisius. Podziękowała uczniom za kolejny rok nauki, pogratulował tym którzy odnosili sukcesy, wszystkim życzyła udanych wakacji. Za niezwykłe zaangażowanie w rozwój klas mundurowych w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie, Pani Starosta Powiatu Wejherowskiego odebrała statuetkę z rąk Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. Społeczność szkolna podziękowała Starostwu Powiatowemu w Wejherowie za wsparcie w realizację programu klas mundurowych.

Na uroczystości nastąpiło przekazanie symboli szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu, a ustępujący poczet sztandarowy został uhonorowany pamiątkowymi zdjęciami na tle sztandaru. Następnie przyszedł czas na nagradzanie najlepszych – uczniów z najwyższą średnią, najwyższą frekwencją, laureatów konkursów ogólnopolskich, czy tych, którzy odnosili sukcesy w kształceniu zawodowym. Na apelu wręczono naszywki okolicznościowe za obóz szkoleniowo-survivalowy Borowo. Naszywka, którą otrzymali kadeci potwierdza ukończenie i wykonanie założonych celów szkolenia ogólnowojskowego obozu survivalowego Borowo23.

Tradycyjnie nie zabrakło podziękowań dla dyrekcji szkoły i nauczycieli. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Rutz – Łępicka wraz z Samorządem Szkolnym złożyła podziękowania dyrekcji oraz wszystkim pracownikom placówki za trud, wychowanie za okazane serce oraz wsparcie.