Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej i Ślubowania klas pierwszych

14 października – to święto uczniów i nauczycieli – Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole to podwójnie ważne wydarzenie – tego dnia również odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych sektora kreatywnego i technikum geodezji. To znaczący moment w życiu szkoły – ślubujący uczniowie stają się ważnymi członkami szkolnej społeczności, a wygłaszając tekst przyrzeczenia podejmują ważne zobowiązanie – kierować się ideałami humanizmu, tolerancji, demokracji, uczciwości i odwagi, bycia wrażliwym, otwartym na drugiego, kształtującym swój charakter człowiekiem.
To doniosła uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz wystąpieniem Pani Dyrektor Doroty Nowickiej – Klimowicz. Podczas uroczystości, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie w proces nauczania i wychowania młodych ludzi oraz wręczyła zasłużonym pracownikom nagrody dyrektora. Podziękowanie Dyrekcji Szkoły złożyła przewodnicząca Rady Rodziców – pani Monika Rutz – Łępicka wraz z Samorządem Szkolnym. Przewodniczący Samorządu Szkolnego przekazał najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym kochanym pedagogom. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, zobowiązując się do sumiennej nauki, godnego reprezentowania szkoły oraz szacunku wobec innych. W części artystycznej tego wydarzenia wystąpił zespół Wilga pod kierunkiem pani profesor Joanny Klein Szalkowskiej.
Wszystkich uczniów jeszcze raz serdecznie witamy w naszym gronie i życzymy Wam, abyście przez lata spędzone w naszej szkole rozwinęli swoje zainteresowania, zawarli trwałe przyjaźnie oraz zdobyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam zrealizować zamierzone cele życiowe. Pamiętajcie: „Aby odnieść sukces trzeba 1% talentu, 9% szczęścia, a reszta to praca, praca, praca,…” Ignacy Jan Paderewski.