Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 w Powiatowym Zespole Szkół im. Maurycego Mochnackiego w Redzie

W piątek, 21 czerwca 2024 roku, swoje świadectwa szkolne odebrali uczniowie liceum i technikum. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała dyrektor placówki Dorota Nowicka – Klimowicz, która powitała wszystkich – uczniów, nauczycieli i gości.

Dyrektor Szkoły podziękowała za pracę nauczycielom i wychowawcom, ale także rodzicom, którzy wspomagali nauczycieli w przekazywaniu wiedzy. Osiąganie wysokiej jakości pracy naszej placówki jest możliwe dzięki zespołowi ludzi, z którymi dane mi jest współpracować — mówiła dyrektor Dorota Nowicka – Klimowicz. Gratulowała też młodzieży wyników oraz zachęcała, aby nadal rozwijali swoje pasje.

Uroczysty apel swoją obecnością uświetnił Starosta Powiatu Wejherowskiego Marcin Kaczmarek, Etatowy Członek Zarządu Powiatu – Iwona Szczygieł. Starosta Wejherowski podziękował uczniom za kolejny rok nauki, pogratulował tym którzy odnosili sukcesy, wszystkim życzył udanych wakacji.

Na uroczystości nagradzano najlepszych – uczniów z najwyższą średnią, laureatów konkursów ogólnopolskich, czy tych, którzy odnosili sukcesy w kształceniu zawodowym. Na apelu podsumowano realizację projektu Erasmus + „Budowanie kariery zawodowej uczniów technikum” . Następnie przyszedł czas na wręczenie uczestnikom projektu certyfikatów.

Tradycyjnie nie zabrakło podziękowań dla dyrekcji szkoły i nauczycieli. Rada Rodziców wraz z Samorządem Szkolnym złożyła podziękowania dyrekcji oraz wszystkim pracownikom placówki za trud, wychowanie za okazane serce oraz wsparcie.

W części artystycznej można było wysłuchać autorskiej piosenki stworzonej przez uczennice kierunku technik realizacji nagłośnień.