Wizyta studyjna uczniów technikum mundurowego w Morskiej Agencji Gdyni

Potencjał edukacyjny technikum eksploatacji portów i terminali ukierunkowany jest na współpracę z przedsiębiorstwami gospodarki morskiej, drogowej i lotniczej. Przyszli technicy uczestniczyli w wizycie studyjnej do Morskiej Agencji Gdynia, która specjalizuje się w logistyce oraz transporcie drogowym, kolejowym i morskim.  Morska Agencja Gdynia zapewnia kompleksową obsługę transportu ładunków z dowolnego miejsca na świecie. Jej oferta skierowana jest również do klientów specjalizujących się w transporcie ładunków ponadgabarytowych, płynnych czy sypkich.

W poszczególnych prezentacjach oraz w dyskusjach przedstawiciele Morskiej Agencji Gdynia podkreślali znaczenie transportu w kształtowaniu rozwoju światowych gospodarek. Uczniowie mogli zapoznać się z zasadami obsługi ładunków w transporcie międzynarodowym. Ważną część wizyty stanowiła część wykładowa z zakresu rozwoju usług spedycji kolejowej i lotniczej, magazynowania, dystrybucji, a także obsługi celnej. Przyszli specjaliści eksploatacji portów i terminali dowiedzieli się, jak przebiega proces odprawy celnej, zarówno w procedurze standardowej, jak i uproszczonej.

Uczniowie technikum eksploatacji portów i terminali serdecznie dziękują Morskiej Agencji Gdynia za udział w wizycie studyjnej.