XIX Powiatowy Festiwal Poezji w Języku Angielskim

24.02.2017 r. uczniowie ZSP Reda wzięli udział w XIX Powiatowym Festiwalu Poezji w Języku Angielskim. Głównym organizatorem Festiwalu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Jego celem jest umożliwienie młodzieży zaprezentowania swoich zdolności aktorskich, wokalnych, literackich i językowych oraz rozpowszechnianie kultury, sztuki i literatury krajów anglojęzycznych.

Co roku w festiwalu udział bierze młodzież z różnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego. Festiwal odbywa się w czterech kategoriach: piosenka, wiersz, scenka i proza. W każdej kategorii jury przyznaje nagrody za trzy pierwsze miejsca, przewidziane są również wyróżnienia. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Uczniowie ZSP Reda wzięli udział w dwóch kategoriach: scenka oraz wiersz. Miło nam zakomunikować, że w kategorii „scenka” zajęliśmy II miejsce.

W kategorii „scenka” brały udział następujące osoby:

• Nowak Izabela, kl. II AT
  • Łępicka Izabela, kl. II AT (scenografia)
  • Barecki Szymon, kl. I CT
  • Wiśniewski Jakub, kl. I CT (scenografia)

W kategorii „wiersz” udział wzięli:

• Kalbarczyk Weronika, kl. 1 A LO
  • Lipowska Martyna, kl. 1 A LO
  • Szczęsna Oliwia, kl. 1 A LO
  • Śleszyńska Agnieszka, kl. I A LO
  • Cichacka Dagmara, kl. 1 B LO
  • Grzenia Agata, kl. 1 B LO