Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych – pożegnanie klas maturalnych

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.”

Eleanor Roosevelt

Uśmiech, wspomnienia i śpiew – tak w skrócie można opisać pożegnanie maturzystów PZS w Redzie. Uczniowie klas maturalnych spotkali się na ostatnim apelu szkolnym – pożegnalnym. Były słowa podziękowania, dyplomy za najlepsze wyniki w nauce oraz program artystyczny.

piątek (26 kwietnia) w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie swoją edukację zakończyli uczniowie klas czwartych liceum ogólnokształcącego i piątych technikum. Dla nich zakończył się pewien etap życia. Przestali być już uczniami i wkroczyli w dorosły świat. Teraz przed nimi egzamin maturalny. Uroczysty apel był okazją do podsumowania pracy tych kilku lat spędzonych w szkole średniej.

Uroczystość pożegnania absolwentów otworzyła Dyrektor Szkoły, pani Dorota Nowicka – Klimowicz. W swoim przemówieniu podziękowała za trud pracy nauczycielom pełniącym obowiązki wychowawców, a także rodzicom absolwentów, którzy aktywnie włączyli się do pracy na rzecz szkoły. Podczas uroczystości Pani Dyrektor złożyła podziękowania pani Monice Łępickiej – byłej przewodniczącej Rady Rodziców.

W części oficjalnej gali odbyło się przekazanie dowodzenia klasami mundurowymi nowemu dowódcy – starszemu kadetowi Olafowi Dzienis oraz podziękowanie byłemu dowódcy – kadetowi sztabowemu Kacprowi Golińskiemu. Następnie rozdano certyfikaty kadetom ukończenia edukacji policyjnej i wosjkowej.

W imieniu wszystkich absolwentów wystąpił Adrian Stromski, który podkreślił miłe chwile spędzone w szkole. Absolwenci podziękowali pedagogom oraz młodszym koleżankom i kolegom za wszelkie dowody sympatii i wspólnie przeżyte chwile. Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim podziękowała Dyrekcji Szkoły za trud wychowawczy i dbanie o edukację młodych ludzi w murach naszej szkoły. W imieniu całej społeczności szkolnej przedstawiciele młodszych klas pożegnali absolwentów i na ręce gospodarzy klas zostały wręczone drobne upominki dla tegorocznych absolwentów. Młodsi koledzy złożyli wychowankom klas maturalnych najserdeczniejsze życzenia płynące prosto z serca. Życzyli w szczególności powodzenia na egzaminie dojrzałości, dostania się na wymarzone studia, spełnienia w życiu i sukcesów.

W części artystycznej mogliśmy wysłuchać utworu muzycznego zespołu Wilga przygotowanego pod kierunkiem pani profesor Joanny Klein – Szalkowskiej. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości nastąpił pożegnalny akcent w wykonaniu absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie.