I Ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki „Buntowniczki”

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy oraz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Jeżewskiego, przy ul. Wilgi 19 w Warszawie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim konkursie plastyczno-literacki „Buntowniczki”.

W 2018 r. obchodzimy 100 rocznicę dwóch wielkich wydarzeń historycznych – odzyskania niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Chcemy uhonorować i upamiętnić sylwetki wybitnych Polek, które swoją postawą i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych.

Konkurs oparty jest na książce „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo wyd. Debit

Zadaniem uczestników konkursu literackiego jest: „nominowanie” Buntowniczki – Polki, która nie została opisana w książce, poprzez napisanie artykułu biograficznego (na wzór tych z książki). W teście muszą znajdować się następujące informacje: imię, nazwisko, data urodzenia (ew. śmierci), pochodzenie, wykonywany zawód/profesja oraz motto, które przyświecało Buntowniczce lub zdaniem uczestnika najlepiej ją charakteryzowało. Ponadto z tekstu powinno wynikać jakie cechy pomogły Buntowniczce osiągnąć sukces, a także jakie przeszkody musiała pokonać w swoim życiu.

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego jest wykonanie portretu wybranej Buntowniczki z książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo wyd. Debit.

Termin nadsyłania prac to: 29 października 2018r – do siedziby Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 – Kulturoteka Błękitna, ul. Błękitna 32, 04-663 Warszawa z dopiskiem: KONKURS „Buntowniczki”