Klasy mundurowe na premierowym pokazie filmu „Wyklęty”

19 września klasy 3 blo i 2 bt wraz z opiekunami: panią Moniką Chudzik, panią Iwoną Hoppe Darznik oraz panią Ewą Czajkowską uczestniczyły w premierowym pokazie filmu „Wyklęty”. Projekcja odbyła się w teatrze Muzycznym w Gdyni w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Przed seansem uczniowie mieli okazję poznać członków ekipy filmowej oraz posłuchać krótkiego wprowadzenia w tematykę dzieła. Po zakończeniu projekcji młodzież udała się na konferencję prasową, podczas której wysłuchała szczegółowych informacji dotyczących zamysłów twórczych reżysera oraz procesów związanych z powstawaniem filmu. Aktorzy chętnie dzielili się swoimi refleksjami na temat kreowanych przez nich postaci. Był też czas na zadawanie pytań, autografy i zdjęcia.

Film wzbudził wiele emocji i zainspirował uczniów do przemyśleń.

PS

Warto wspomnieć, że bezpłatny udział w festiwalowej projekcji zawdzięczamy Pani Danucie Paupie – Dziękujemy!!!