Konkurs dla absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej „Mój wymarzony zawód z przyszłością” rozstrzygnięty

10 czerwca w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, wyróżnień oraz dyplomów w drugiej edycji konkursu pt. „Mój wymarzony zawód z przyszłością”. Konkurs został zorganizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Redzie i skierowany był do uczniów klas III szkoły gimnazjalnej i klasy VIII szkoły podstawowej powiatu wejherowskiego. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu przez ucznia gimnazjum prezentacji multimedialnej na temat ,,Mój wymarzony zawód z przyszłością” oraz zaprezentowaniu tej pracy w formie wypowiedzi ustnej. Został on zorganizowany w trzech etapach: szkolnym, etap II   –  ogólno powiatowy I stopnia oraz etap III  –  ogólno powiatowy II stopnia. Celem konkursu było aktywizowanie młodzieży do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej, a także zaangażowanie ich do działań z zakresu preorientacji zawodowej. Ponadto kreowania postaw elastycznego i mobilnego ucznia, a w przyszłości uczestnika rynku pracy.

Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wśród wielu oryginalnych projektów promujących ciekawe zawody trudno było wybrać te jedyne i niepowtarzalne prace. Jednak po burzliwych obradach jury wyłoniło następujących laureatów:

• I Miejsce Szkoła Podstawowa w Strzepczu
  • II Miejsce Szkoła Podstawowa w Łężycach
  • III Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie

Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!