Nasza szkoła z wizytą w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku

19.11.2018 r. nasza młodzież z klasy 1eT ,1aLO i 1bLO odwiedziła Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku. Jest to jedyny ośrodek na pomorzu, który prowadzi warsztaty dla młodzieży dotyczące kultury Rosji. Młodzież wzięła udział w spotkaniu z cyklu „Poznajemy Rosję”. Podczas pierwszej części spotkania, przedstawiono obyczaje picia herbaty.  Dowiedzieliśmy się m.in.: skąd wzięła się herbata w Rosji oraz gdzie powstała pierwsza wytwórnia samowarów, mieliśmy  także okazję do skosztowania prawdziwej rosyjskiej herbaty, przygotowanej w tradycyjny sposób. Każdy z nas przygotował sobie sam herbatę z typowymi konfiturami, które stanowią nieodłączna całość w tradycji picia herbaty. Druga część zajęć dotyczyła informacji ogólnych na temat Rosji oraz jej symboliki. Młodzież zapoznała się z tradycyjnym rosyjskim rzemiosłem i eksponatami, które znajdują się w CKiJR. Na zakończenie spotkania poznaliśmy typowe rosyjskie bajki i obejrzeliśmy w oryginale „Masza i Niedźwiedź” – ulubiona bajka nie tylko małych dzieci. Mamy nadzieję ,że wkrótce zawitamy jeszcze do Słupska na kolejne warsztaty.