Nocne manewry uczniów klasy policyjnej

W dniach 23-24 listopada  klasa policyjna I A Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w manewrach nocnych, które odbyły się na terenie szkoły, hali sportowej i w terenie. Zajęcia składające się z części teoretycznej i praktycznej przeprowadziła firma Centrum Szkoleń Specjalistycznych 9mm.

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie z podstawowych zagadnień Ustawy o Policji i prawa użycia broni oraz prezentacji środków przymusu bezpośredniego, które zademonstrowano na ochotnikach 😉 Część teoretyczna zajęć obejmowała również pokaz budowy broni palnej na wybranych jednostkach.

W części praktycznej uczniowie zapoznali się z zasadami celnego strzelania a także podstawowymi zagadnieniami z survivalu, które mogli wykorzystać w zajęciach terenowych tj. metody rozpalania ognia. Zajęcia obejmowały również musztrę policyjną oraz wybrane elementy taktyki i techniki interwencji. Uczniowie solidnie trenowali także strzelanie przy użyciu replik broni palnej (ASG) do godziny …5 rano.