Trening z bronią strzelecką „Śnieżnik”

W ramach współpracy z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni w dniu 16 kwietnia klasa 1 Blo przechodziła szkolenie w zespole szkolno – treningowym do broni strzeleckiej ŚNIEŻNIK. To system, na którym można wykonywać wiele scenariuszy strzelań z różnego rodzaju broni strzeleckiej. Symulator broni w systemie szkolno-treningowym do broni strzeleckiej ŚNIEŻNIK wykonany jest na bazie autentycznych egzemplarzy broni. Broń ta została wcześniej pozbawiona cech bojowych, a następnie wyposażona w odpowiednie urządzenia, które odpowiadają za prawidłową współpracę symulatora broni z systemem oraz oddanie realizmu jego działania. Dzisiaj kadeci wykonywali strzelania szkolne nr 1 i nr 2 do celów ukazujących się z 7,62 mm  kbk AKMS z wykorzystaniem celownika laserowego. W przerwach pomiędzy strzelaniem uczyli się budowy i rozkładania i składania takich broni jak: 7.62 mm kbk AKMS, 7.62 mm km PKM, 9 mm pm wz.1984 PM- 84 Glauberyt, 5.56 mm kbs wz. 1996 Beryl, 40 mm rg p-panc RPG-7.

Ireneusz Kalinowski