„Bankowość mobilna – (nie)bezpieczna” warsztaty dla klasy 2Bt i 2Ct

W dniu 08.03.2018 r klasy 2ct (graficy) i 2bt (celnicy) uczestniczyli  w dwugodzinnych warsztatach „ Bankowość mobilna – (nie)bezpieczna”. Po ukończeniu warsztatów uczniowie dostali certyfikaty. Projekt organizowało Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku. Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami zabezpieczającymi w aplikacjach mobilnych. Część z rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa aplikacji bankowych jest dopiero w fazie prób i testów, co wzbudziło ogromne zainteresowanie młodzieży oraz przyczyniło się do rozbudzenia świadomości dotyczących zagrożeń czyhających w cyberprzestrzeni.

Poniżej prezentujemy złote zasady bezpiecznego korzystania z mobilnych aplikacji bankowych (Zlote zasady bezpiecznego korzystania).

Justyna Paliwoda