I POWIATOWY KONKURS WIEDZY O LOGISTYCE

„MARKETING USŁUG TRANSPORTOWO-LOGISTYCZNYCH”

W dniu 8 grudnia 2022 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie odbył się I Powiatowy  Konkurs Wiedzy Logistycznej. W wydarzeniu wzięło udział 20 najlepszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wejherowskiego, kształcących się w klasach licealnych oraz technikum o specjalnościach: technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali.

Powiatowy Zespół Szkół w Redzie jest placówką, która specjalizuje się w kształceniu specjalistów z zakresu transportu lotniczego oraz eksploatacji portów i terminali. Wykorzystując potencjał zawodowy i techniczny szkoła postanowiła zorganizować konkurs, którego nadrzędnym celem jest rozwój edukacji  logistyczno-transportowej wśród młodzieży szkół średnich powiatu wejherowskiego. W założeniach idei Konkursu jest podporządkowanie każdej jej edycji myśli przewodniej. Hasło I edycji Konkursu Wiedzy Logistycznej w roku szkolnym 2022/2023 to „Marketing usług transportowo – logistycznych”. Celem Konkursu jest stworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu logistyki oraz do kształcenia i umacniania świadomości logistycznej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy konkursu w pierwszej części zmierzyli się z testem jednokrotnego wyboru, który składał się z 40 pytań zamkniętych, a w drugiej części rozwiązywali studium przypadku. W przerwie uczniowie wzięli udział w warsztacie „Wykorzystanie druku 3D w logistyce” przeprowadzonym przez panią Agatę Wilk – specjalistę grafiki i druku 3D.

O tym, kto zostanie Mistrzem Logistyki Powiatu Wejherowskiego dowiemy się na uroczystej gali w dniu 15.12.2022 r.