Nasi uczniowie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

festiwal filmowy

Niedawno zakończył się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wybranych seansach. Klasy II AT i IV AT obejrzały film Filipa Bajona „Kamerdyner”, wart polecenia m. in. z tego powodu, że akcja rozgrywa się na naszych terenach, w okolicach Pucka (Starzyński Dwór), i obejmuje znaczące wydarzenia historyczne z I połowy XX wieku oraz odzwierciedla ich wpływ na życie mieszkańców Kaszub. Wielka rola Janusza Gajosa, który nauczył się języka kaszubskiego na potrzeby filmu, w roli „króla Kaszubów” Bazylego (ta postać ma wiele cech Abrahama), czyni dzieło bardziej przejmującym.

Z kolei klasa III BT oglądała „Wilkołaka” Adriana Panka, a klasy II ET i Ia LO  – znakomity film Małgorzaty Szumowskiej „Twarz”.

Wszystkie te projekcje odbywały się w centrum festiwalowym w Teatrze Muzycznym, a po zakończonych seansach można było uczestniczyć w konferencjach prasowych z twórcami.

Danuta Paupa, organizatorka wyjść