Otrzymaliśmy Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Z dumą informujemy, że Technikum im. Maurycego Mochnackiego zostało przyznane prestiżowe wyróżnienie – Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Jego uzyskanie jest ukoronowaniem naszych wysiłków w zakresie promocji zdrowia, zdrowego odżywiania się, dbania o kondycję fizyczną oraz o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę w naszej szkole.

Otrzymanie certyfikatu jest wyrazem uznania dla wieloletniej, systemowej i planowej pracy szkoły zgodnie z ideą Szkoły Promującej Zdrowie. Certyfikat jest nadawany na okres 5 lat. W celu zdobycia certyfikatu szkoły powinny pracować w Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz przeprowadzić autoewaluacje wybranych standardów programu, w tym klimatu społecznego szkoły oraz samopoczucia społeczności szkolnej. Wojewódzki Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” został przyznany Technikum po wnikliwej analizie przesłanej dokumentacji i w uznaniu dotychczasowych działań podejmowanych podczas systematycznej pracy o charakterze prozdrowotnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do otrzymania certyfikatu. Ten zaszczytny tytuł daje satysfakcję całej społeczności szkolnej oraz motywuje do realizowania kolejnych zadań na rzecz promocji zdrowia. Zapewniamy, że w dalszym ciągu będziemy prowadzić działania promujące zdrowy styl życia.