Pochód uczniów i nauczycieli PZS Reda im. Maurycego Mochnackiego

Dnia 30 listopada społeczność szkolna PZS Reda uroczyście obchodziła święto patrona szkoły -Maurycego Mochnackiego. Pani Dyrektor Dorota Nowicka-Klimowicz wraz z uczniami klasy 4et rozpoczęła obchody od złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową patrona.

Uczniowie liceum i technikum wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie o patronie szkoły, o część muzyczną zadbał szkolny zespół Vilga. Po przedstawieniu na boisku szkolnym uczniowie klas maturalnych zatańczyli poloneza, oklaskom nie było końca!

Ostatnim etapem uroczystości był Pochód im. Maurycego Mochnackiego uczniów i nauczycieli ulicami Redy przy akompaniamencie Poloneza Ogińskiego – Pożegnanie Ojczyzny. Uczniowie i opiekunowie przygotowali na tę okazję piękne stroje i nakrycia głowy inspirowane modą XIX wieku. Marsz prowadził członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Pan Ludwik Zegzuła oraz Pani Dyrektor Dorota Nowicka-Klimowicz wraz z Wicedyrektorami szkoły.