Spotkanie informacyjne z pracownikami WCR Gdynia

12 grudnia uczniowie klasy IV blo wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdyni.

Pani ppor. Katarzyna Szymańska obszernie przedstawiła zasady oraz wymagania związane z  przyjęciem do zawodowej oraz dobrowolnej służby wojskowej. Przedstawiono możliwości kontynuowania nauki na uczelniach – na kierunkach cywilnych i wojskowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z materiałem dotyczącym służby wojskowej i szkoleń.

Poruszony został także temat „Szacunku dla munduru”, który należy nosić z dumą i godnością. Osoby noszące mundur, powinny pamiętać, że jest to pewnego rodzaju wyróżnienie i „wizytówka”.

Uczniowie klas mundurowych pamiętajcie, że noszenie munduru to zobowiązanie, wyglądem, postawą i postępowaniem reprezentujecie swoją Szkołę!