Spotkanie ze studentami z Chin i Indonezji

W czwartek 2 marca na zaproszenie pani Joanny Piotrowicz w naszej szkole gościliśmy studentów z Chin i Indonezji – Belle i Ghifarii, którzy są uczestnikami projektu wymiany międzynarodowej AISEC.

AISEC jest to organizacja non-for-profit, której głównym założeniem jest zwiększenie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk.

Wolontariusze naszej szkoły, którymi opiekują się pani Ewa Czajkowska i Marzena Zalewska oraz uczniowie klasy 1CT i 4AT wraz z panią Katarzyną Wolszczak mieli okazje doskonalić swoje umiejętności językowe, gdyż AISECerzy porozumiewali się z nami po angielsku.

Studenci opowiadali o sobie i swoich rodzinnych krajach. Przez chwilę znaleźliśmy się w stolicy Chin Pekinie oraz na indonezyjskiej wyspie Bali. Mogliśmy poznać ciekawostki związane z kulturą i kuchnią naszych gości. Belle z dużym z zaangażowaniem pomagała nam ćwiczyć chińską wymowę zaś Ghifarii zaśpiewał nam fragment swojego hymnu narodowego. Wspólne zdjęcia będą dla nas pamiątką tego sympatycznego spotkania.