Metropolitalne Targi Pracy Pomorza w AmberExpo

W dniu 2 marca 2017 r. klasa IIIat brała udział w Metropolitalnych Targach Pracy w Gdańsku w Amber Expo. Była to impreza zorganizowana dla wszystkich którzy szukają pracy lub dopiero (jak uczniowie technikum) rozpoczynają swoją karierę zawodową.

Dla uczniów i studentów było przygotowane specjalne stoisko Centrum Rozwoju Talentów, na którym mogliśmy odkryć zawodowe predyspozycje określić dalszą ścieżkę kariery. Za pomocą interaktywnego Informatora Zawodowego sprawdziliśmy jakie kierunki kształcenia cieszą się największą popularnością i w jakich branżach najłatwiej atrakcyjną pracę. Mogliśmy się przekonać jakich kandydatów poszukują firmy oraz jak wygląda oferta trójmiejskich pracodawców. Mieliśmy możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami lub ich przedstawicielami, ale również zdobyliśmy sporo praktycznych wskazówek nt. rekrutacji.

Do naszej dyspozycji byli eksperci pomagający stworzyć idealne CV oraz podpowiadający co zrobić, aby ustrzec się najczęstszych błędów. Pomocą służył również profesjonalny fotograf który robił zdjęcia do dokumentów aplikacyjnych oraz profesjonalną fotografię biznesową. Grupa lektorów była gotowa sprawdzić nasz poziom znajomości języka obcego.

Natomiast dla tych którzy myślą o otwarciu własnego biznesu w specjalnej Strefie Przedsiębiorczości można było uzyskać informacje jak rozpocząć własną działalność, skąd wziąć środki na jej rozpoczęcie, jak rozwinąć swój pomysł w dobrze prosperujący biznes, a także gdzie szukać niedrogiego profesjonalnego miejsca na siedzibę dla swojej firmy. Była również okazja sprawdzenia swoich sił jako przyszły przedsiębiorca w specjalnej grze fabularnej, gdzie odkrywaliśmy tajniki marketingu, negocjacji zarządzania.

W chwili wytchnienia i relaksu mogliśmy skorzystać z Strefy Gamifikacji. Tam mogliśmy nie tylko odpocząć, ale mogliśmy na własne oczy zobaczyć czym jest rozszerzona rzeczywistość i w jakim kierunku zmierza dzisiejsza technologia, jak w ciekawy i kreatywny sposób rozwijać swoje zawodowe talenty, a także dowiedzieć się na jakich stanowiskach zastąpią nas… roboty!