Uczniowie I klasy technikum organizacji reklamy wzięli udział w seansie z cyklu Mistrzowie Kina Europejskiego, prelekcji i dyskusji w Gdyńskim Centrum Filmowym. Spotkanie z filmem Krzysztofa Kieślowskiego „Amator” uzupełnione zostało przez komentarz filmoznawcy dr Piotra Kurpiewskiego, wykładowcę Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej.
Seans poprzedził wstęp prezentujący dorobek reżysera i najważniejsze założenia danego nurtu. Po filmie odbyła się rozmowa z widzami, poświęcona szczegółowym zagadnieniom, możliwym tropom interpretacyjnym, zagadnieniom filmoznawczym i historycznym.
„Amator”, to jeden z najwybitniejszych filmów, zaliczonych do tzw. kina moralnego niepokoju. Jego głównym bohaterem jest Filip Mosz — kapitalnie grany przez Jerzego Stuhra — zaopatrzeniowiec w zakładzie przemysłowym gdzieś w podkrakowskim miasteczku. Momentem przełomowym w jego życiu staje się kupno amatorskiej kamery filmowej.
„Amator” już od momentu premiery budził żywe zainteresowanie. Poruszone w nim problemy roli i miejsca sztuki w świecie, granic odwagi i odpowiedzialności w życiu społecznym były swoistą odpowiedzią Krzysztofa Kieślowskiego na niepokoje trawiące pod koniec lat siedemdziesiątych pokolenie ówczesnych trzydziestolatków.