Wycieczka do Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku

21 lutego grupa klasy IbT, uczniowie uczący się języka rosyjskiego, wyruszyli pod opieką nauczyciela, pani Katarzyny Marczewskiej, na wycieczkę do Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury, mieszczącego się w Gdańsku przy ul. Długiej, na projekcję filmu „Lodołamacz”.

Uczniowie spotkali się z miłym przyjęciem ze strony pracowników RCNiK, powitał ich też serdecznie dyrektor Sergey Yanyushkin i zaprosił do sali kinowej na projekcję filmu.

Młodzież miała szansę wzmóc motywację do nauki języka rosyjskiego, zainteresować się kinematografią rosyjską i kulturą Rosji. Obejrzenie filmu dało też dodatkową możliwość dla doskonalenia wymowy w języku rosyjskim, a także stało się okazją do wzbogacenia słownictwa. Film okazał się też bardzo wartościowy na poziomie treści, które niósł ze sobą. Godna podziwu postawa głównego bohatera przypomniała, że warto zachować, uczciwość, odwagę i prawość charakteru także wtedy, gdy los wystawia nas na próbę.

Ponadto po zakończeniu projekcji uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej obchodów rosyjskiego święta Maslenica.

Tu nastąpiło pożegnanie z pracownikami RCNiK. Podziękowawszy za udostępnienie ciekawego programu i życzliwe przyjęcie uczniowie wraz z nauczycielem udali się w drogę powrotną.