Erasmus w naszej szkole – Europa wita nas!

Z radością informujemy, że od listopada 2018 r. w naszej szkole rusza nowy projekt unijny ERASMUS+, który powstał przy współpracy ze szkoła niemiecką. Projekt  pt. „A song to integrate nations and aather all colours together” został zatwierdzony przez Narodową Agencję, co oznacza, że nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w wyjazdach zagranicznych do Niemiec, Rumuni, Sycylii oraz Turcji, finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W czasie dwóch lat projektu zaplanowanych jest 6 spotkań nauczycieli i uczniów ze szkołami partnerskimi.

Głównym celem projektu jest integracja międzykulturowa i społeczna uczniów poprzez opracowanie i wystawienie integracyjnego musicalu z włączeniem folklorystycznej muzyki i tańców. Jego celem jest także promocja europejskiej kultury i sztuki, budowanie współpracy kulturalnej na   poziomie ponadnarodowym, rozwijanie europejskiej publiczności oraz dostosowanie przekazów kulturowych do otoczenia cyfrowego i wdrażania innowacji. Projekt skupia się na przygotowaniu uczniów do zawodu artysty oraz promowaniu sztuki wśród mieszkańców europejskich miast. Uczniowie mogą rozwijać swoją pasję, a dodatkowo projekt pomaga im rozumieć potrzeby, wymagania i zasady rządzące obecnym rynkiem pracy w branżach kreatywnych.