The hunger Games? Klasy pierwsze żądne emocji na paintballu, czyli gra zespołowa najbardziej czadowa…

Redzkim pierwszoklasistom technikum nawet deszcz nie straszny. Aura nas nie rozpieszczała, a mimo to w niezwykle mokry poranek byliśmy zapracowani! 5 października uczniowie klas technikalnych I a, I b, I c uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych oraz propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, budowanie teamu w grupie, upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu poprzez udział w grze zespołowej, symulującej działania wojenne – paintball. Podczas rozgrywek można było nauczyć się opanowania, myślenia w sytuacjach nagłych, planowania taktyki, strategii, popracować nad refleksem, sprawnością, zbudować więzi, zaufanie, a przede wszystkim zintegrować się.

Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady bezpiecznej gry. Wszyscy otrzymali specjalne kombinezony, rękawice i markery wyposażone w kulki paintballowe wypełnione farbą oraz niezbędne maski. Gra odbyła się na specjalnie przygotowanym terenie, na którym ustawiono różnego rodzaju przeszkody. Młodzież podzielona na grupy rywalizowała grze, którą prowadzili instruktorzy gry paintball. Po wymianie ognia uczniowie zrobili bilans zysków i strat. Wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami. Gra była wspaniała!

Paintball jest sportem uprawianym przez ludzi dowolnego zawodu i stylu życia. W tej grze liczy się: inteligencja i szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja, a nie siła. Uczestnicy zabaw w paintballa odczuwają wzrost kompetencji i umiejętności. Ludzie uczą się, jak dokładniej celować, jak się wychylić, jak przymierzyć. – Źródłem radości jest też autonomia, bo uczestnicy sami decydują, co i jak zrobić, kiedy i do kogo strzelić. Radość czerpią też z nauki lepszego opanowania czy celności.

Pomimo pochmurnej pogody wszyscy uczniowie świetnie się bawili i z pewnością bardziej zintegrowali. Impreza dostarczyła wszystkim ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń, a rywalizacja wzmocniła w każdej z drużyn ducha walki i mocno je zjednoczyła. Po emocjonujących rywalizacjach uczniowie wraz z opiekunami  spędzili czas przy ognisku i kiełbasce.

Wszystkim należą się słowa uznania za determinację i optymizm wbrew okolicznościom! Te wydarzenia pokazały nam, że nie ma złej pogody na dobrą zabawę i, że w paintball można bawić się w każdych warunkach! My nie nudzimy się w czasie deszczu 🙂