Nocne manewry, czyli nauka i dobra zabawa

Lubisz nietypowe wyzwania i adrenalinę? Nauka w ZSP REDA w klasach mundurowych jest dla Ciebie.

Tradycją zgrupowań klas mundurowych jest organizowanie nocnych manewrów podczas, których młodzież ma okazję do sprawdzenia swoich umiejętności.

Podczas odbywającego się w nocy z 1 na 2 grudnia 2017 r., kolejnego zgrupowania tradycji stało się zadość i pierwsza klasa technikum eksploatacji portów i terminali uczestniczyła w nocnych zajęciach terenowych. Zgodnie z rozkazami uczniowie w pełnym wyposażeniu o godzinie 18.00 stawili się na zbiórkę.

Taktyka, budowa baz, obsługa broni, postawy strzeleckie, rozpalanie różnego rodzaju ognisk, pierwsza pomoc, zasady maskowania  to część tematów zrealizowanych podczas nocnych manewrów. W programie była m.in. musztra, pokonywanie toru przeszkód z elementami wojskowości i strzelaniem do celu. Oczywiście, jak zawsze o spaniu uczestnicy manewrów mogli co najwyżej pomarzyć. W opinii uczniów I b technikum klasy mundurowej był to czas spędzony pracowicie i niezwykle pożyteczny. Przy podsumowaniu zajęć, jeden z uczniów powiedział: To niezwykle praktyczne i interesujące zajęcia. Była możliwość zapoznania się z uzbrojeniem i ćwiczenie pozycji strzeleckiej – dodał.